Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příprava

Kamenice – Hackenberg – Luxembourg – Paříž – Verdun – Sinsheim – Kamenice

Příprava

Moje nové zaměstnání bylo časově náročné a chyběla zastupitelnost. Naše dovolená tak tentokrát nemohla být delší než týden. Letos jsem již ubytování zajišťoval sám prostřednictvím serveru booking.com. Rezervoval jsem hotely, kde je možné platit na místě kartou a kde je možné bezplatně zrušit rezervaci 24 hodin před příjezdem – nikdy není jistota, že cesta bude probíhat na 100 % podle plánu. Po zkušenostech z minulé cesty jsem se nebál jet do centra Paříže a varianta bydlení v centru mi přišlo jako ideální základna pro vycházky. Nebudou nutné žádné dlouhé přejezdy hromadnou dopravou do centra. Navíc vybraný hotel disponoval garáží, takže i pro naše auto bude zajištěno důstojné ubytování. Toužil jsem navštívit nějakou pevnost Maginotovy linie a vybral jsem si Hackenberg. Na stránkách pevnosti jsem si našel otvírací dobu a informaci o jazycích výkladů Nejvíce mě oslovila možnost výkladu v němčině. Čas této prohlídky jsem vzal jako základ pro čas startu z domova. Po prohlídce už budeme jistě dosti unaveni, našel jsem tedy ubytování nedaleko.

Největší komplikací bylo vozidlo k přepravě. Stále jsme neměli žádné použitelné vlastní a služební Octavii nebylo možné k soukromé cestě využít. Nakonec se nám podařilo vypůjčit si od mé dcery Ivušky osvědčený Renault Megane Grand tour, tentokrát s motorizací 1,6 l a s panoramatickou střechou.

Čekalo nás placení mýtného na francouzských dálnicích, ale to jsem již mělo nacvičeno z minulé cesty. K platbě používám kartu.

Balení už jsme měli nacvičené, zásoby pití a dobroty na cestu jsme nakoupili těsně před odjezdem. Mezi svršky jsem zabalil i svou vojenskou bundu „jehličí“. Chtěl jsem si jí vzít na prohlídku Hackenbergu, když se Francouzi chlubí, že do pevnosti nevstoupila noha vojáka Varšavské smlouvy.

Plán cesty tedy nebyl tentokrát nijak dlouhý. První den prohlídka Hackenbergu a nocleh nedaleko, dále návštěva Luxembourku a dojezd do Paříže. Tam jsme měli pobýt tři noci. Turistického průvodce Paříží jsem již měl v domácí knihovničce, ale moc jsem jej nestudoval. Chtěl jsem hlavně navštívit místa, která jsem během minulé cesty navštívil se synem Jirkou. Před návratem bychom si zajeli do Versailles a pak buď dojeli až domů, nebo ještě někde přenocovali. Čas do konce týdne ještě zbýval.