Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den 6 - pátek

Snídaně v hotelech sítě F1 jsou poměrně nudné a skromné. Ve vedlejším supermarketu jsme si tedy ještě doplnili palubní zásoby a nakoupili několik lahví šumivého bezinkového vína.

Další cesta po dálnicích rychle ubíhala. U Hockenheimu jsme minuli okruh formule 1. A u Sinsheimu jsme se rozhodli realizovat nápad z cesty tam a zastavili jsme se v technickém muzeu. Prohlídku jsme začali obědem – výborným curry wurstem v místní restauraci, Šárku bych bez takové odměny asi jinak k prohlídce nenamotivoval.

Expozice aut, letadel, bojové techniky, motockylů, závodních automobilů, motorových pil a kdoví čeho ještě, je rozsáhlá, a i když jsme tam strávili řadu hodin, zdaleka jsme si nestačili pořádně prohlédnout vše. Šárky komentář k tomuto muzeu je, že je tam také sbírka šicích strojů a dámského oblečení z devatenáctého století, takže i něco pro dámy.

Prolezl jsem si i vystavená letadla. Jsou v rozličných úhlech naklonění a jejich prohlídka je tedy taková zvláštní. Do Concordu a TU 144 jdete například k pilotní kabině do kopce.

O kousek dále jsme ještě zastavili na odpočívce u nejvyššího dálničního mostu v Německu – Kochertalbrücke. Maximální výška nad terénem je nepředstavitelných 184 metrů, délka 1128 metrů. V letech 1979–2004 to byl dokonce nejvyšší dálniční most na světě.

Den velmi rychle postupoval a za Rozvadovem jsme ještě dostali nápad navštívit rodinu mého mladšího bratra v Klatovech. Byli jsme plni zážitků, které bylo nutné bezprostředně sdílet. Nakonec jsme v Klatovech přenocovali.